Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по экономическим дисциплинам \ Международная экономика \ 1625. Дипломна робота Відносини США і Канади за президентства Барака Обами

Дипломна робота Відносини США і Канади за президентства Барака Обами

« Назад

Код роботи: 1625

Вид роботи: Дипломна робота

Предмет: Міжнародна економіка

Тема: Відносини США і Канади за президентства Барака Обами

Кількість сторінок: 59

Дата виконання: 2014

Мова написання: українська

Ціна: 1300 грн

Вступ

Розділ 1. Нормативно-правове забезпечення двосторонньої співпраці

Розділ 2. Торгівельно-економічні відносини

2.1. Загальний огляд зовнішньоекономічної діяльності Канади та США

2.2. Торгівельно – економічне співробітництво Канади та США

Розділ 3. Культурно-гуманітарна співпраця

Розділ 4. Проблеми та основні напрямки їх вирішення у відносинах між Канадою та США

Висновки

Список використаних джерел та літератури

Актуальність дослідження. Актуальність теми роботи обумовлена ​​особливою, домінуючою роллю США в сучасній системі міжнародних відносин. Оскільки США є в даний час одним з головних чинників міжнародних відносин, знання зовнішньої політики цієї країни дозволяє виявити основи сучасного світоустрою в цілому.

Відносини з США мають для Канади особливе значення. США - найбільший торговельно-економічний партнер, найближчий політичний і військовий союзник Канади, з яким її пов'язують членство в НАТО і сотні двосторонніх угод про співпрацю. Об'єм внутрішньої торгівлі між канадськими провінціями поступається обсягу торгівлі будь-якої з цих провінцій з США. Подібна асиметрія потенціалів найсильнішим чином позначається на всій державній діяльності Канади, в тому числі і на її зовнішній політиці.

Стан відносин з США не тільки у вирішальній мірі визначає економічне благополуччя Канади і ступінь свободи у проведенні нею самостійної зовнішньої політики, але від поведінки США багато в чому залежить саме існування Канади як держави.

У світлі вищевикладеного актуальним видається обумовлений вибір теми дослідження.

Стан наукової розробки теми. Питання відносин Канади та США розкриваються в роботах Д. А. Володіна, О.В. Исраелян, Л.А. Немової, В.І. Соколова, Е.Е. Хорошилова, А.І. Черкасова, В.Е. Шило, Т.О. Щукіної та ін.

Метою роботи є дослідження тенденцій міжнародного співробітництва Канади та США в період президентства Барака Обами.

Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно вирішити наступні завдання:

- проаналізувати договорно-правову базу співробітництва Канади з США в період президентства Барака Обами;

- дати економіко-політичну характеристику Канади та США;

- охарактеризувати тенденції економічного співробітництва Канади та США;

- показані основні напрямки культурно-гуманітарної співпраці Канади та США;

- розкрити проблеми у відносинах між Канадою та США та визначити основні напрямки їх вирішення.

Об'єктом даного дипломного дослідження є відносини між Канадою і США.

Предметом - Канада та США.

Хронологічні рамки дослідження: з 2009 року по теперішній час.

Для проведення дослідження застосовувався широкий спектр методів. Одним з них був порівняльний метод, використаний, зокрема, для аналізу політики урядів Канади та США. У роботі використовувалися наукові методи дедукції, аналізу, синтезу, узагальнення. Проведений аналіз відносин Канади та США. На основі приведених даних були приведені висновки, як розвиваються відносини Канади та США за президентства Обами.

Автор дотримувалася принципу наукової об'єктивності для вироблення власного бачення проблеми, намагаючись в рівній мірі дослідити офіційну точку зору і думки незалежних експертів.

В інструментарій входив також економіко-статистичний, міжнародно-порівняльний, історичний і прогнозний аналіз. Проводилися збір, обробка та систематизація статистичної і фактологічної інформації у вигляді таблиць, графіків.

При написанні дипломної роботи використовувались наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, періодична преса, підручники, що стосуються тематики роботи.

Структура роботи. Дипломна робота складається з вступу, 4 розділів, двох підрозділів, висновків та списку використаної літератури.

Отже, Канада та США мають сформоване нормативно-правове забезпечення для здійснення своїх торгівельно-економічних відносин. До числа найбільш значущих віх канадо-американського торгово - економічного/ інтеграційного зближення в повоєнний час віднесені: так звана Угода про спільне виробництво озброєнь в 1959 р., Автопакт в 1965 р., двостороння канадо-амерканська угода про вільну торгівлю в1989 р., НАФТА 1994 р., декларація про «розумний» кордон в 2001 р., Північноамериканське парнерство в області безпеки і процвітання (2005-2009 рр.), канадо-американська декларація про периметр безпеки і економічну конкурентоспроможність (лютий 2011 р).

Головним завданням Канади на сучасному етапі визнається «оборонна» інтеграція, що полягає в подоланні та мінімізації негативних наслідків, пов'язаних з «потовщенням» канадо-американського кордону, і протидія частим рецидивам протекціонізму в США.

Канадо-американська угода про вільну торгівлю, яка вступила в силу в 1989 р., і змінивша її в 1994 р. тристороння угода НАФТА (за участю Мексики) є основоположним документом, які офіційно оформили процеси реальної інтеграції, що розвивалися між Канадою і США на протязі багатьох десятиліть. Вона спрямована на зниження торговельних бар'єрів і створення спільних узгоджених правил торгівлі. Сполучені Штати є найбільшим іноземним інвестором в канадську економіку, а Канада є п'ятим за величиною іноземним інвестором в Сполучені Штати. Інвестиції США в Канаду направлені в гірничодобувну і металургійну промисловість, нафтову і хімічну промисловості, виробництво обладнання, фінансову і транспортну систему. Канадські інвестиції в економіку США зосереджені в галузі фінансів і страхування, виробництва, банківської та інформаційної систем, роздрібної торгівлі та інших секторах.

Канадський досвід участі в ФТА і НАФТА свідчить про те, що угоди про вільну торгівлю можуть використовуватися порівняно невеликими країнами з відкритим типом економіки як важливий важель проведення структурної перебудови економіки.

Еволюцію ролі канадської держави в співробітництві з США можна представити в наступному вигляді: від загальної пасивності і незацікавленості на ранніх етапах інтегрування з США - через непослідовність урядових кроків і заходів - до вирішення на користь поглиблення економічної інтеграції з іншими країнами за умови постановки її в певні, що відповідають національним інтересам Канади, рамки.

Участь у вирішенні міжнародних культурно-гуманітарних проблем і культурно-гуманітарна діяльність займають одне з ключових місць у системі національних пріоритетів Канади та США.

Дослідження показало, що Канада та США мають необхідний досвід і потенціал для того, щоб грати провідну роль у вирішенні міжнародних культурно-гуманітарних проблем. Культурно-гуманітарний напрям розвивається в рамках мультилатералісткої традиції та глобального напрямку канадської зовнішньої політики, що, однак, не ставить під питання пріоритетність канадо-американських відносин у зовнішньополітичній діяльності Канади.

Канада досягла певних успіхів у створенні порівняно розвиненої культурної галузі. Незважаючи на «переважну присутність» США з їх агресивною масовою культурою, канадці до певної міри володіють і зберігають контроль над своїми культурними галузями, створюють продукцію, що має «канадський зміст», і поширюють її на внутрішньому ринку.

Важливим елементом культурної політики Канади став захист від американської експансії, що виразилася в державній підтримці заходів, спрямованих на збільшення так званого «канадського змісту» в передачах національного теле- і радіомовлення, виробництві теле - та кінофільмів, та регулюванні припливу іноземного капіталу у книговидання, виробництво і прокат фільмів, звукозаписну і телекомунікаційну галузі і т. п.

Особливості історичного розвитку Канади та США, досвід міжнародної діяльності дають підстави правлячим колам цих країн претендувати на одну з провідних ролей в культурно-гуманітарній області та пропонувати свої шляхи вирішення міжнародних проблем у даній сфері.

Отже, у відносинах між США і Канадою найбільш важливі дві речі. По-перше, це те, що через нерівні розміри і сили Канада часто буде в невигідному становищі у своїх відносинах з США. По-друге, це сильно не впливає на міцну дружбу між двома країнами й на розуміння канадцями того, наскільки взаємовигідні відносини з США.

Небезпека єдності Канади представляють прямі наслідки економічної інтеграції з США. Діючі в напрямку з півночі на південь Канадо-Американські інтеграційні зв'язки розривають чинні з заходу на схід зв'язку внутрішнього ринку Канади, які були економічних хребтом держави з моменту його створення.

Прискорення і поглиблення економічної інтеграції Канади і США також все наполегливіше ставить питання про перспективу їх політичної інтеграції, тобто - про можливості поглинання Канади Сполученими Штатами. Зростання економічної залежності Канади від південного сусіда неминуче тягне за собою обмеження її свободи дій у сфері зовнішньої політики і оборони. Випадків поступок Оттави натиску з боку Вашингтона в цій сфері за останні роки було чимало.

1. Быстрова М. Д. Имидж Канады в современном мире // Мир и политика. – 2009. - № 2. – С.

2. Григорьева Е.Н. Рынок слияний и поглощений Канады: тенденции посткризисного восстановления» // США-Канада: экономика, политика, культура. 2012. - №3. - С. 51-68.

3. Голунов С. В. Повестка безопасности американо-канадской границы: до и после 11 сентября 2001 г. / Голунов С. В. // США-Канада: экономика, политика, культура. - 2009. - № 4. - С. 112-123.

4. Гусейнова Н. Канадская культура в глобальном мире // Культура в современном мире. Опыт. Проблемы. Решения. - 2002.-№ 5.-С.70-89.

5. Даркин А.В. Интеграция в рамках НАФТА. - Научный электронный журнал «Региональные исследования». - №2.- 2010. - С. 45.

6. Еременко К. С. Поиски национальной идентичности в общественном дискурсе Канады 1950-1960-х гг.: автореферат дис. ... кандидата исторических наук: 07.00.03 / Еременко Ксения Сергеевна. - Москва, 2015. – 20 с.

7. Евтихевич Н.С. Традиции канадской внешней политики (к 100-летию МИД Канады) // США - Канада экономика, политика, культура - 2009 - № 9. - С. 73-80.

8. Евтихевич Н. С. Международные гуманитарные проблемы во внешней политике Канады на рубеже XX-XXI веков: дис ... кандидата политических наук: 23.00.04 / Евтихевич Наталья Сергеевна. - Москва, 2009.- 164 с.

9. Жукова И. В. О современном контексте мультикультурализма в Канаде. / И.В. Жукова // Культурология. Дайджест. - 2005. - № 3. - С. 31-37.

10. Жукова И. В. Современный литературный процесс в Азиатско-Тихоокеанском регионе (на примере Канады и США) / И.В. Жукова // Восток. - 2006. - № 1. - С. 106-112.

11. Исраелян Е.В., Евтихевич Н.С. Гуманитарные аспекты внешней политики Канады / Е.В. Исраелян, Н.С. Евтихевич. - М.: ИСКРАН, 2013. - 214 с.

12. Клинов В. Г. Интеграция экономик США и Канады: результаты и перспективы / В.Г. Клинов // США - Канада: экономика, политика, культура: Научный и общественно-политический журнал. - 2006. - № 6. - С. 75-84 

13. Комкова Е.Г. Новый этап канадо-американской интеграции // США-Канада: экономика, политика, культура. 2008. - №5. – С.

14. Комкова Е.Г. О новых канадских подходах к изучению североамерикаской экономической интеграции // США Канада: экономика, политика, культура. - 2009. - № 8.

15. Комкова Е.Г. Развитие теории международной экономической интеграции в Канаде // США Канада: экономика, политика, культура. 2010. № 6.

 

16. Комкова Е.Г. Администрация Обамы и новая повестка дня в канадоамериканских отношениях // США Канада: экономика, политика, культура. - 2011. - № 3.

17. Комкова Е.Г. Североамериканская экономическая интеграция и канадский федерализм // Канадский ежегодник. Выпуск 14. - М.: РОИК, 2010.

18. Комкова Е. Дипломатическая культура во взаимоотношениях США–Канада // Мировая экономика и международные отношения. - 2014. - № 7. - С. 98-106.

19. Корсаков Г.Б. Военно-космическая политика Вашингтона: стратегические аспекты // США-Канада: экономика, политика, культура. 2009. - №1. – С.

20. Международные гуманитарные связи: материалы заочных сессий ежеквартальной студенческой научной конференции. Том IV: Материалы четвёртой заочной сессии (1-9 июня 2014 года) / У. Миропольская, Э. Покидова, В. Быкова, А. Ковжик, А. Рыбчак, А. Терехова, Лу Тианинь. - Санкт-Петербург: Оргкомитет ежеквартальной студенческой научной конференции «Международные гуманитарные связи», 2014. - 68 с.

21. Немова Л.А. Публично-частное партнёрство в Канаде: чем интересен опыт этой страны. "Демография и социальная экономика" (издание Национальной академии наук Украины). - 2012. - №1. – С. 36-48.

22. Немова Л.А. Социально-экономическая политика государства в Канаде / М.: Изд-во ИНИОН, 2004. - 355 с.

23. Немова Л.А., Хорошилов Е.Е. Антикризисная программа правительства Канады // США и Канада: экономика, политика, культура. - 2009. - № 5. - С. 43–58.

24. Немова Л.А. Экономическая политика канадского правительства. – «Канада и Россия: Северное измерение и вызовы национальной безопасности». Санкт-Петербург: Изд-во СпбГУ, 2007. - С. 135-147

25. Ощепкова В. В. Язык и культура Великобритании, США, Канады, Австралии, Новой Зеландии. - М.: Глосса, 2004. – 336 с.

26. Проблеми міжнародних відносин: [зб. наук. праць / наук. ред. Канцелярук Б. та ін.]. - К.: КиМУ, 2014. - Вип. 9. - 260 с.

27. Свєтлов А. А. Континентальна інтеграційна стратегія США в умовах глобалізації: автореф. дис ... канд. екон. наук / А. А. Свєтлов. – Київ, 2014 . – 20 с. 

28. Соколов В., Т. Щукина Т. Экономика и политика Канады. - М.: Инфо-да, 2013.- 328 с.

29. Судак І. І. Пріоритети Канадської федерації на національному рівні, у межах Північної Америки та поза її територією / І. І. Судак // Проблеми міжнародних відносин . - 2014. - Вип. 8. - С. 164-176. 

30. Федоров А.В., Новикова А.А. Медиаобразование в США: методические подходы // США и Канада: Экономика - Политика -Культура. - 2006. - № 1. - С.110-119.

31. Федоров А.В., Новикова А.А., Колесниченко В.Л., Каруна И.А. Медиаобразование в США, Канаде и Великобритании. - Таганрог: Изд-во Кучма, 2007. - 256 c.

32. Филимонов Г.Ю. Неофициальная внешняя культурная политика как компонент «мягкой силы» США// США*Канада: экономика, политика, культура. - 2007. - № 4. - С. 69-82.

33. Филимонов Г. Ю. Молодежные субкультуры как инструмент «неофициальной» внешней культурной политики США // Федерация. - 2006.-№ 17.- С. 50-58.

34. Хорошилов Е.Е. Канадский капитал в США // США–Канада: экономика, политика, культура. - 2006. - № 11. – С. 36-48.

35. Хорошилов Е.Е. Финансовый сектор Канады и мировой экономический кризис // США и Канада - экономика, политика, культура. - 2010. - № 7. - С. 69-71.

36. Хорошилов Е.Е. Иностранный капитал в Канаде. // Россия и Америка в XXI веке // 2013. - №1. – С.75-83.

37. Щукина Т.А. Политика Канады в области культуры / Т.А. Щукина // США-Канада: экономика, политика, культура. – 2000. – № 9. – С.90-103.

38. Щукина Т.А. Регулирование рынка музыкальной продукции в Канаде // США-Канада. Экономика, политика, культура. 2009. № 10. C. 83-92.

39. Щукина Т.А. Некоторые аспекты развития изобразительного искусства в Канаде // США-Канада. Экономика, политика, культура. 2010. № 11. C. 69-81.

40. Щукина Т.А. Государственное регулирование теле- и радиовещания в Канаде /Т.А. Щукина // США-Канада: экономика, политика, культура. – 2004. – № 12. – С,89-104.

41. Щукина Т.А. Государство и пресса в Канаде / Т.А. Щукина // США-Канада: экономика, политика, культура. – 2004. – № 4. – С.66-82.

42. Щукина Т.А. Международные инициативы Канады в области культурной политики / Т.А. Щукина // США-Канада: экономика, политика, культура. – 2002. – № 2. – С,67-80.

43. Американо-Канадская интеграция // Сайт Мировая экономика. Электронный учебник Раджабова З.К. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://yourlib.net/content/view/9151/106/

44. Американо-Канадская интеграция // Сайт Электронный учебник [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://uchebnik-ekonomika.com/ekonomika-stran_725/tema-ii3-amerikano-kanadskaya-22434.html

45. Валовый внутренний продукт США// http://www.globfin.ru/graph/gdpus.htm//

46. Валовый внутренний продукт Канады //http://mfd.ru/calendar/details/?id=225//

47. Выборы в США и канадо-американские отношения. Е.Г. Комкова// Россия и Америка в XXI веке// №1, 2013// http://www.rusus.ru/?act=read&id=368

48. Канада как она есть: http://www.canada.ru/about/ economics/manpower.html;

49. Канада, статистика, информація: http://www.successcanada.ru/ar106-page2.html. 

50. Законодательная система [Электронный ресурс]: Режим доступа: http://www.canada.ru/about/politics/legislative.html

51. Немова Л. А. Экономика Канады в 2012-2013 гг. Экономическая политика правительства» /Россия и Америка в XXI веке. 2013. - №2. // http://www.rusus.ru/?act=read&id=378#sdfootnote6sym

52. Отношения Канады и США // http://www.canada.ru/about/politics/usa.html

53. Офіційний сайт уряду Канади www.gc.ca

54. Офіційний сайт уряду США: www.usa.gov

55. Сайт Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади www.international.gc.ca.

56. The Agreement Between Canada and the United States [Електронний ресурс] / Treaty Series. - 1958. - No. 9. - Режим доступу : http: //dic.academic.ru/dic.nsf/eng rus/40 0521/United]

57. Angus, I.H., 2013. The undiscovered country: essays in Canadian intellectual culture. Edmonton: Athabasca University Press.

58. Armstrong,    R., 2010. Broadcasting policy in Canada. Toronto: University of Toronto Press.

59. Canadian Culture in a Global World / The Cultural Industries Sectoral Advisory Group on International Trade, Ottawa, February 1999 // Foreign Affairs and International Trade Canada: офиц. сайт. – 2011. URL: http://www.international.gc.ca/trade-agreements-accords-commerciaux /fo/ canculture.aspx.

60. Canada's Cultural Policies // Media Awareness Network: офиц. сайт. – 2010 URL:http://www.media-awareness.ca/english/issues/cultural_policies/canada_cultural_policies.cfm.

61. Chase, S. Senate panel urges Ottawa to join U.S. missile shield//The Globe and Mail, 16.06. 2014

62. Culture Matters: Speeches 2009 / James Moore [Электронный ресурс] // Department of Canadian Heritage: офиц. сайт. - 2010. URL: http://www.pch.gc.ca/pc-ch/minstr/moore/disc-spch/prsntn-eng.cfm.

63. Open Canada: a Global Positioning Strategy for a Networked Age. Canada. Canadian International Council, 2010, 96 p. –http://www.onlinecic.org/opencanada.

64. Sokolsky J.J. Changing Strategies, Technologies and Organization: The Continuing Debate on NORAD and the Strategic Defense Initiative [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://journals.cambridge .org/action/displayAbstract;isessionid=8458C88 BD4120A91B61608A8E0967408.to mcat1?fromPage=online&aid=6408408

65. U.S.-Canada Trade Facts //http://www.ustr.gov/countries-regions/americas/canada